3 teams spelen uit in 3 provincies

Team 1 in Hardenberg, team 2 in Groningen en team 3 in Akkrum.

Het was het debuut van TAL 3 dat tegen het tweemaal gedegradeerde Mid Frysl├ón a priori weinig kans had, maar dat toch twee punten wist te scoren. Veelbelovend is dat het overwinningen betrof die door twee van onze jeugdspelers werden behaald: Xaveer en Mark. In de volgende ronde zouden we het gemakkelijker krijgen tegen mededebutant v.d.Linde uit Winschoten, ware het niet dat dat team zomaar was verdwenen. Niets daarover in de competitiemailing, niets op hun website – geen spoor meer van te bekennen. Twee gevolgen: a) om niet te degraderen moet ons team niet op de 7e = nu de laatste plaats eindigen en b) volgende ronde spelen we thuis niet met 3 teams tegelijk maar met 2, wat in logistiek opzicht toch wel heel wat eenvoudiger is.

Dan klasse 4A. Deze keer waren we bijna waar we moesten zijn met de scores. TAL 1 haalde 4,5 punt en TAL 2 verloor er 4,5. Een wat matige prestatie van ons eerste en een erg goede van ons tweede. Er waren wel heel wat invallers nodig. Hopelijk gaat dat volgende keren wat beter. Het lijstje van vaste spelers die nu 2x gespeeld hebben is opvallend kort. Voor TAL 1: Peter de Korver, Ferdi van Bavel en Rick Kompaan, voor TAL 2: alleen Frits Pen. Zo komen we er niet…. Volgende ronde is op 5 november thuis, dus dan is er vast wel een wat betere bezetting. TAL1 speelt tegen ESG Emmen 1, TAL 2 tegen Groninger Combinatie 4. In mijn welkomstwoord van vorig seizoen, toen Emmen ook op bezoek was, stipte ik nog even aan dat het wel opvallend was dat ze almaar naar Onna moesten komen en wij nooit naar Emmen. Dit jaar is het nog erger: ze komen bij zowel TAL 1 als bij TAL 2 op bezoek. Misschien dat ze inmiddels in de gaten hebben dat Onna in Overijssel ligt en niet in Friesland zoals op hun website was te lezen.